bezárás

Játsszuk, hogy játszunk

A Magyar Képzőművészeti Egyetem és a Glasgow School of Art közös pályázata

"A játék természeti jelenség, mely kezdettől irányította a világ folyását: az anyag kialakulását, élő struktúrákká szerveződését, valamint az ember társadalmi magatartását. Minden játéknak megvannak a szabályai. Ezekkel határolja el magát a külvilágtól, a valóságtól és állítja fel saját értékrendjét."

A játék lényege maga a játék, kreatív tevékenység, melyben a figyelem a történések folyamatára, a szabályokra, a formákra, a ritmusra, a feszültségre, a versengésre, a véletlen szervező lehetőségeire összpontosul. A játékban szabadnak érezzük magunkat és a világ kitágul. Játszani mindennel lehet: gondolatokkal, szavakkal, anyagokkal, formákkal, helyzetekkel is. Ha megszegjük a játék elfogadott szabályait, kiesünk az általa felépített "másik" világból. A Magyar Képzőművészeti Egyetem kiállítóterét ezúttal olyan játszótérré szeretnénk alakítani, ahol a látható, tapintható kreatív folyamatok, a művek, interaktivitást, az együttjátszás sokféle lehetőségét kínálják fel a nézőnek.

Kik pályázhatnak?
A Magyar Képzőművészeti Egyetem és a Glasgow School of Art hallgatói (graduális és doktori képzésben résztvevők egyaránt)

Milyen munkákat lehet beadni?
Műfaji, technikai és méretbeli korlátozás nincs, a kiválasztás a beadott tervek alapján történik.

Beadási határidő: 2004. március 10. (Külügyi és Pályázati Iroda)
Döntés: 2004. március 15.

Helyszínek:
Magyar Képzőművészeti Egyetem, Barcsay terem
2004. április 21-május 10.
Glasgow School of Art
2005 tavasza