INTERMEDIA
2007. április 25. szerda 14.00-18.00 óráig
FlashFilterLab.com - ingyenes vizuális fejlesztői környezet
A FlashFilterLab (FFL) egy gráf alapú vizuális fejlesztői környezet, mellyel könnyedén lehet komplex, interaktív Flash filmeket, Flash prototípusokat és vizuális effekteket készíteni.
Az FFL egy kísérleti eszköz, mellyel fél óra próbálgatás után azon kapjuk magunkat, hogy olyan dolgokat készítünk, amikre sosem gondoltuk volna, hogy Flash-ben is megvalósíthatóak: akár web-kamera képének valós idejű értelmezése, videók és animációk valós idejű effektelése és keverése, procedurális animációk és textúrák generálása, vagy akár interaktív installációk készítése. A lehetőségeknek szinte csak a kreativitásunk, no meg a processzorunk hőmérséklete szab határt.
Az FFL egy programozási eszköz, újrahasznosítható elemek ? Flash alapegységek, összetett modulok és filterek ? gyűjteménye, melyek hálózatba köthetőek, hogy úgynevezett gráfokat alkossanak. Ezek a gráfok komplex filtereket, effekteket vagy akár interaktív Flash mozikat reprezentálnak. Az FFL használatakor folyamatábrákat építünk, hogy azokkal programkód alapú funkcionalitást modellezzünk. A gráfok csomópontokból ? az FFL alapvető építőköveiből ? állnak. Ezek a csomópontok konnektorokon keresztül kommunikálnak egymással. A munkakörnyezet egyszerűsége és áttekinthetősége által, valamint a csomópontok korlátlan kapcsolási variációjának köszönhetően a lehetőségek határtalanok.
A FlashFilterLab nem a feltétlenül a programozást hivatott kiváltani: a nyílt FFL API segítségével szokványos actionscript nyelven megírhatjuk saját FFL modulunkat, melyet így könnyűszerrel felhasználhatunk az FFL vizuális keretrendszerében. Ezeket a modulokat könnyedén megoszthatjuk a többi felhasználóval, így a FlashFilterLab akár egy központi Flash ötlet tárrá is válhat.
Az FFL kezdetben kísérletező kedvű média művészeknek készült, akik akár jártasak a Flash-ben, akár nem. Mindegy, hogy a videó feldolgozás, az interaktív művészet a New Média kutatása vagy tanítása, vagy a vj-zés iránt érdeklődnek, a FlashFilterLab olyan eszközként áll rendelkezésre, amely izgalmas új irányok kipróbálására és megvalósítására ad lehetőséget.
A FlashFilterLab-et nem gazdasági, sokkal inkább kísérleti célból hoztuk létre, ezért tettük bárki által ingyenesen hozzáférhetővé és felhasználhatóvá. Szívesen vennénk a magyar Flash közösség építő hozzászólásait és javaslatait.
Helyszín: MKE, Intermédia Tanszék, H-1063 Budapest, Kmety u. 27.
2007. április 23.