bezárás

Pályázati felhívás

A nemzeti erőforrás  miniszter pályázatot hirdet

a 2011. évi

Felsőoktatási Minőségi Díj elnyerésére

A pályázat célja

A pályázat célja – a Kormány 221/2006. (XI.15.) rendelete alapján ­– a minőségfejlesztés módszereinek alkalmazásában kiemelkedő teljesítményt nyújtó és folyamatos fejlődést mutató felsőoktatási intézmények és szervezeti egységeik elismerése.

Pályázati feltételek

Pályázatot nyújthatnak be a Magyar Köztársaság államilag elismert felsőoktatási intézményei és azok szervezeti egységei (a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény 1. számú mellékletében felsorolt intézmények).

A Felsőoktatási Minőségi Díjat pályázat útján azok a felsőoktatási intézmények és szervezeti egységeik nyerhetik el, amelyek eleget tesznek az alábbi feltételeknek:
a)a folyamatos, stratégiai jellegű minőségfejlesztés a felsőoktatási intézmény és szervezeti egységei működésének meghatározó részét képezi és ennek társadalmi megítélés szerint is jelentős eredményei születtek;
b)az Európai Minőségi Díj követelményrendszerével összhangban támogatják az önértékelésen alapuló folyamatos minőségfejlesztést;
c) folyamatosan figyelemmel kísérik és értékelik a szolgáltatásaikat igénybe vevő partnerek elégedettségének alakulását;
d)gyakorlatban alkalmazzák az egymástól való tanulást, az összehasonlításon alapuló fejlesztést, valamint a sikeres megoldások átvételét.

A pályázók vállalják, hogy a Felsőoktatási Minőségi Díj elnyerése esetén a teljes pályázatukat és a pályázat kidolgozása által nyert tapasztalataikat - az elismerés átvételét követő egy hónapon belül - közzéteszik az intézmény honlapján.

A pályázati eljárás költsége:
- felsőoktatási intézmények számára 400 ezer Ft
- felsőoktatási intézmények szervezeti egységei számára 200 ezer Ft.

A pályázat benyújtása

A pályázat önértékelésen alapul.

A pályázónak be kell mutatnia adottságait az alábbi szempontok szerint:

a)vezetés: az intézmény küldetésének és jövőképének megvalósítását segítő vezetői tevékenység és a vezetés értékrendjének kialakítása, irányítási rendszerének biztosítása, működtetésének továbbfejlesztése a munkatársak közreműködésével;
b)stratégia: az intézmény küldetésének és jövőképének megvalósításában alkalmazott módszerek, különös tekintettel a hosszú távú tervekre, azok oktatási, kutatási programjaira;
c)emberi erőforrások: a munkatársak szakmai ismereteinek és képességeinek egyéni, csoportos és intézményi szinten alkalmazott fejlesztése; a munkatársak tevékenységeivel kapcsolatos oktatási, kutatási programok és folyamatok támogatásának megtervezése a hatékony működés érdekében;
d) partnerkapcsolatok és erőforrások: az intézmény külső partnerkapcsolatainak, belső erőforrásainak, stratégiai programjának megtervezése és menedzselése az intézményi folyamatok hatékony működése érdekében;
e)folyamatok: az oktatási, kutatási programok támogatása, a partneri elégedettség elérése, a partnerek számára nyújtott értékek növelése céljából alkalmazott folyamatok módszereinek megtervezése és menedzselése az intézményben.

A pályázónak be kell mutatnia az elért eredményeket az alábbi szempontok szerint:
a)a közvetlen partnerek elégedettsége: a felsőoktatási intézmény és szervezeti egységei által elért eredmények a partnerek elégedettsége terén tervezett és teljesített célokat illetően, erre kiválasztott intézmények eredményeivel összehasonlítva;
b)a munkatársak elégedettsége: a felsőoktatási intézmény és szervezeti egységei által megvalósított eredmények a munkatársak elégedettsége terén tervezett és elért célokat illetően, erre kiválasztott intézmények eredményeivel összehasonlítva;
c) társadalmi hatás:a társadalom és a külső partnerek véleménye és elégedettsége a felsőoktatási intézménnyel, szervezeti egységeivel és azok tevékenységével kapcsolatban;
d)kulcsfontosságú eredmények: a felsőoktatási intézmény és szervezeti egységei által tervezett célok, elért eredmények és teljesítmények, más kiválasztott intézmények eredményeivel való összehasonlításban.

A pályázó pályázási szándékát 2011. február 28-án 14 óráig a geza.agg@nefmi.gov.hu e-mail címre kell bejelentenie. A bejelentésnek tartalmaznia kell, hogy a pályázó melyik kategóriában kíván pályázni (intézmény, vagy intézmény szervezeti egysége), valamint a pályázattal megbízott kapcsolattartó személy elérési adatait (beosztás, telefon, e-mail cím).

A pályázatokat 2011. április 25-én 14 óráig kell benyújtani kettő példányban nyomtatott formában (egy eredeti és egy másolat) és egy CD lemezen a következő címre:

Nemzeti Erőforrás Minisztérium
Tudománypolitikai Főosztály
„Felsőoktatási Minőségi Díj pályázat”
1055.,  Budapest, Szalay u. 10-14.

Postai úton történő beküldés esetén a postára adás legkésőbbi dátuma a pályázat benyújtására meghatározott idő lehet.  Amennyiben a pályázatot postai úton küldik meg, úgy kérjük, hogy azt  e-mailben előre jelezzék.

A pályázati eljárás költségét az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
10032000 – 01744277 – 00000000 számú bankszámlájára kell átutalni „FMD 2011 pályázat” megjelöléssel. A pályázati eljárási költség befizetését igazoló dokumentumot a pályázathoz csatolni kell.

A határidőn túl beérkezett pályázatokat a NEFMI-nek nem áll módjában befogadnia.

A benyújtott pályázat terjedelme felsőoktatási intézmények esetében nem haladhatja meg az 50, szervezeti egységek esetében pedig a 30 oldalt. A pályázatnak önmagában elbírálhatónak kell lennie, a melléklet csak az illusztrációt szolgálhatja.

Amennyiben felsőoktatási intézmény szervezeti egysége pályázik, akkor az intézmény rektorának a véleményét is csatolni kell a pályázathoz.
A pályázó tudomásul veszi az értékelést.

A pályázatok elbírálásának rendje

A beérkezett pályázatokat a Felsőoktatási Minőségi Díj és Minőségfejlesztési Bizottság (a továbbiakban: Bizottság) bírálja el szakértők bevonásával. Az elbírálás alapja a pályázatban benyújtott önértékelés. A bírálat részeként sor kerülhet helyszíni szemlére.

A díj két kategóriában kerül elbírálásra:
-          felsőoktatási intézmény és
-          felsőoktatási intézmény szervezeti egysége (kar, centrum).

Mindkét kategóriában egy Felsőoktatási Minőségi Díj, valamint Arany, Ezüst és Bronz Fokozatú Elismerő Oklevél adható ki.

A Bizottság által előterjesztett javaslat alapján a Felsőoktatási Minőségi Díj és az Elismerő Oklevél odaítéléséről a nemzeti erőforrás  miniszter dönt.

A pályázatok értékelése és a döntési folyamat során nyert üzleti információkat a közreműködők bizalmasan kezelik.

A pályázat eredményhirdetése

A  Felsőoktatási Minőségi Díjban részesült pályázók oklevelet és plakettet kapnak, amelyek tartalmazzák az intézmény, illetve szervezeti egysége nevét, a „2011. ÉVI FELSŐOKTATÁSI MINŐSÉGI DÍJ„ és „A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG NEMZETI ERŐFORRÁS MINISZTERÉTŐL” szöveget. Az Elismerő Oklevélben részesült pályázók oklevelet kapnak, amelyek tartalmazzák az intézmény, illetve a szervezeti egysége nevét, a „2011. ÉVI FELSŐOKTATÁSI MINŐSÉGI DÍJ PÁLYÁZATÁN ARANY, vagy EZÜST, vagy BRONZ FOKOZATÚ ELISMERŐ OKLEVÉLBEN RÉSZESÜLT”  és „A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG NEMZETI ERŐFORRÁS MINISZTERÉTŐL” szöveget.

A Díjjal pénzjutalom nem jár.

A Felsőoktatási Minőségi Díjban részesült intézmény vagy szervezeti egység a címet az adományozás évére való utalással használhatja, legközelebb 5 év múlva pályázhat újra a Díjra. Az Elismerő Oklevélben részesült pályázók a következő évben újra pályázhatnak a Díjra.

A 2011. évi Felsőoktatási Minőségi Díjat a nemzeti erőforrás miniszter a tanév végén  adományozza és ünnepélyes keretek között adja át. A díjazottak neve megjelenik a Magyar Közlönyben, az Oktatási és Kulturális Közlönyben, a Nemzeti Erőforrás  Minisztérium, valamint az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet honlapján.

A pályázatra egyebekben  a Felsőoktatási Minőségi Díjról szóló 221/2006. (XI.15.) Korm. rendelet alkalmazandó.

Budapest, 2010. december  8.

nemzeti erőforrás miniszter

Ez a pályázati felhívás megjelenik az Oktatási és  Kulturális Közlönyben, a Nemzeti Erőforrás  Minisztérium, valamint az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet honlapján.