Víziók a jövőről
Víziók a jövőről – fiatal magyar képzőművészek kiállítása a bécsi Collegium Hungaricumban, a Siemens támogatásával
A bécsi Collegium Hungaricum Galerie UngArt kiállítótermében február 17-én megnyílt a „Víziók a jövőről” (Zukunftsvisionen / Visions of the Future) című kiállítás. A kiállításon a Collegium Hungaricum és a Siemens fiatal magyar képzőművészek olyan műveit mutatja be, amelyek a Siemens vezető gazdasági szakembereivel folytatott közvetlen párbeszéd alapján készültek. A megnyitót követő pódiumbeszélgetésen Ungvári Tamás író, műfordító, irodalomtudós, Rudolf Taschner matematikus és Dale A. Martin, a magyar Siemens elnök-vezérigazgatója osztotta meg gondolatait a közönséggel.
A kiállítás témája a gazdasági, környezeti és etikai fenntarthatóság, a világ fenntartható fejlődésének feltételei. A fenntartható fejlődés és az emberi együttélés feltétele a kooperáció, ami csak jól meghatározott keretek között működhet. Ilyen keretet kínál jelenleg az Európai Duna Stratégia, amely a közép-európai országok, illetve a Duna-medence országainak természetes együttműködését új, innovatív tartalmakkal kívánja feltölteni.
A megnyitót követően Ungvári Tamás író, műfordító, irodalomtudós, Rudolf Taschner matematikus (2004-ben Ausztriában az Év tudósa) és Dale A. Martin, a magyar Siemens elnök-vezérigazgatója beszélgetett a jövőről, a manapság egyre gyakrabban szóba kerülő „fenntartható fejlődés” kifejezésről.
Dale A. Martin a pódiumbeszélgetés során elmondta: „A fenntarthatóság a Siemens számára értékek teremtését és értékek megőrzését jelenti. A fenntarthatóság arra inspirál minket, hogy újraértelmezzük a minket körülvevő világot, technológiánkkal válaszokat kínáljunk napjaink legégetőbb környezeti és társadalmi kérdéseire. Társadalmi felelősségünket tudatosan vállaljuk, ennek szellemében a jövőben is folytatjuk támogatói tevékenységünket.”
A Siemens tudatosan és következetesen kiáll a társadalmilag fontos témák mellett – ezt támasztja alá többek között „A jövő könyve – gondolatok a holnap világáról” elnevezésű kezdeményezés is. A kiállítás a projekt megvalósítása során született képekből kínál válogatást, és szeretné folytatni a felelősségről és a jövőről szóló párbeszédet a gazdasági, a kulturális és a politikai élet képviselőivel.
A kiállítás 2011. április 8-ig látható a bécsi Collegium Hungaricumban.
2011. március 03.