Csepel Művek
University of Arts London CCW Graduate School és a MKE Doktori Iskolája
tisztelettel meghívja Önt és Partnerét
2011. május 19-én csütörtökön 19 órakor kezdődő
megnyitójára a Laborba.
A kiállítás megtekinthető május 27-ig.
Helyszín: Labor, 1051 Budapest, Képíró u. 6.
Sajtó:
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolájának és a University of the Arts London CCW Graduális Iskolájának közös kiállítása
Megnyitó: 2011. május 19-én 19 órakor
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolája a kollektív emlékezet és a személyes emlékezet viszonyát vizsgálta a 2010-2011-es tanév első szemeszterében. „A közölhetetlen emlékezete – művészet és trauma kapcsolata” címmel tartott előadássorozathoz nemzetközi workshop kapcsolódott „Történelmi és traumatikus esemény-rétegek nyomkövetése” címmel. A workshop helyszíne és témája az egykori Weiss Manfréd, majd Csepeli Vasmű volt.
A 2010. október 23-a és 29-e között megrendezésre került workshop résztvevői a Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolájának (Kicsiny Balázs, illetve Kerezsi Nemere, Somogyi Laura, Soós Kata, Süli-Zakar Szabolcs) és a University of the Arts London CCW Graduális Iskolájának (Prof. Stephen Scrivener és Dr. Hayley Newman, illetve Ana Laura Lopes de la Torre, Maria Isabel Arango, Marsha Bradfield) tanárai és hallgatói voltak.
A Laborban rendezett kiállítás a workshopra reflektáló, egymástól alapvetően eltérő alkotói megközelítéseket mutat be, melyek nem minden esetben kész művek – van köztük folyamat mű vagy interpretációs kísérlet is.
A workshop előkészítése során a Doktori Iskola, részben a magyar kortárs művészeti életben felerősödő társadalom-kritikus művészi magatartásra reflektálva, olyan gazdasági-társadalmi környezetet keresett, ahol rétegekben fellelhetők a társadalmi változások, a közösségi traumák nyomai. Az egykori Weiss Manfréd majd Csepeli Vasmű története modell értékűnek tekinthető. Az ipartelepen nyomon követhetők a 20. század meghatározó történelmi eseményei; közösségi traumák, forradalmak, rendszerváltozások, a modernitás ellentmondásai.
A workshop helyszíne különböző vizuális jelrendszerek vizsgálatára is lehetőséget adott.
A nemzetközi workshop 2011. július 11-e és 15-e között folytatódik Londonban, témája a 19. századi London legnagyobb börtönének (Millbank Penitentiary) kutatása, amely helyén jelenleg a Chelsea School of Art and Design és a Tate Britain épülete áll.
A workshop szervezői és résztvevői köszönetet mondanak Zémann Istvánnak, a Csepel Helytörténeti Egyesület titkárának.
A kiállítás 2011. május 20-tól május 27-ig, keddtől péntekig 16-19 óra között tekinthető meg a Laborban (1051, Budapest. Képíró u. 6.).
2011. május 11.