Meghívó
a Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátor Tanszékének oktatási és kutatási infrastruktúrájának bővítése, illetve megújítása KMOP-4.2.1/B-10-2011-0003 sz. pályázati projekt zárásaként rendezett ünnepélyes, sajtónyilvános rendezvényre 2013. március 21-én 17 órakor az MKE főépületében.
Program:
17.00: A projekt bemutatása az MKE vetítőtermében
18.00: A laborok átadása, megtekintése
Eredményeink
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátor Tanszékének oktatási és kutatási infrastruktúrájának bővítése, illetve megújítása című projekt eredményei:
A projekt megvalósulása a KMOP-4.2.1/B-10-2011-0003 sz. pályázatából az Európai Unió és az Európai Szociális Alap segítségével jött létre.
A projekt helyszíne: Magyar Képzőművészeti Egyetem
A projekt 2011. 10. 01.–2013. 03. 31. között valósult meg.
A támogatás összege: 118 375 124 Ft
A támogatás mértéke: 100 618 863 Ft (85%)
Projektünk hosszú távú, célja a kor színvonalának megfelelő természettudományos oktatásban részesülő, digitális dokumentálásban jártas restaurátor szakemberek képzésével az MKE versenyképességének megőrzése, a hazai és nemzetközi együttműködések erősítése.
Tanszékünk jelenleg az egyetlen egyetemi szintű intézmény hazánkban, ahol képző- és iparművész restaurátor képzés folyik. Az oktatás elméleti jellege mellett a gyakorlati, természettudományos képzéshez alapvetően szükséges műszeres, számítógépes laborháttér, és modern dokumentációs eszközpark kiépítése történt meg.
Ez a korábbi felszereltséghez képest lényegesen tágabb vizsgálati lehetőségeket nyújt, az eredmények alaposabb kiértékelését teszi lehetővé. Emellett a digitális képfeldolgozás gyakorlati elsajátításához és képzéséhez szükséges műszeres hátteret is biztosítja.
A restaurátorkutatók részére fejlupékkal, asztali és operációs mikroszkópokkal (Zeiss), informatikai eszközökkel, digitális fotófelszereléssel, mobil röntgenberendezéssel (Flatscan 30) felszerelt, Magyarországon és a környező országokban is korszerűnek tekinthető anyagvizsgálati mikroszkópos laborokat hoztunk létre, amitől további kutatások indulását és együttműködések kialakulását várjuk.
Projektünk hatására a restaurátori kutatásokban megerősödnek a természettudományos gyakorlati alapú kutatási metodológiák, nő a kutatások száma, a K+F projektek eredményesebbé válnak.
Emellett elősegítjük a magas szintű restaurátori anyagvizsgálatok terjedését, a hazánk területén folyó restaurátori munka színvonalának egyenletessé válását.
A kialakított új infrastrukturális háttér lehetőséget biztosít egyetemi továbbképzésekre, és a restaurátor szakma gyakorlati munkájához is hátteret biztosíthat.
Projekt menedzser: Bóna István DLA,
Projekt szakmai vezetője: Galambos Éva DLA
Letölthető meghívó(.pdf, 500 KB)
Letölthető szórólap (.pdf, 1MB)
2013. március 14.