EthonCOVER Formatervezési Pályázat
MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport
EthonCOVER Formatervezési Pályázat
Kiíró: Prof. Miklósi Ádám, tanszékvezető
Az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport formatervezési pályázatot ír ki kreatív, fiatal tehetségek számára a kiírásban részletezett feltételeknek megfelelő robotburkolat tervezésére.
A pályázat leadási határideje 2015. január 15.
A bírálatot a kiíró által kijelölt zsűri végzi szakmai mérnöki segítséggel.
Eredményhirdetés: 2015. január 30.
A pályázat tárgya
A mellékelt képen látható irodai robot külső borításának kreatív megtervezése. A pályázatban többféle megoldást várunk a pályázótól, azaz olyan burkolattervek sorozatát, amelyek viszonylag egyszerűen változtathatók, cserélhetők illetve alakíthatók át egyik változatból a másikba.
A benyújtandó pályaművet elektronikus formában, 3D látványtervvel kell elkészíteni.
A burkolat kialakításának lényegi szempontjai
- Szervesen illeszkedjen a robot feladatához (irodai alkalmazás: portás és takarító szerepkör).
- Alkalmazkodjon a robot technikai megoldásaihoz (pl. ne takarja a kinekt kameráját, stb.).
- Védjen a kisebb mechanikai hatásoktól, ütődésektől.
- Ne zavarja az alapfolyamatokat, fejlesztési folyamatokat és fedélzeti eszközöket.
- Csak minimálisan növelje a méretet és a súlyt.
- A borítás anyaga lehet bármilyen könnyű, könnyen tisztítható vagy cserélhető anyag
- Előny a moduláris szerkezet, a panelek könnyen levehetők, cserélhetők legyenek, hogy minél többféle módon lehessen variálni a robot megjelenését.
- Járuljon hozzá, hogy a robot a vele interakcióba lépő emberek számára minél „lényszerűbb” benyomást keltsen, ugyanakkor ne ígérjen többet meglévő képességeinél, ne legyen túl emberi vagy állati megjelenésű.
- A megjelenés legyen figyelemfelkeltő, játékos, bizalomgerjesztő, légies, ugyanakkor sugározzon megbízhatóságot.
- A prototípus elkészítési költsége ne haladja meg a 150 000 Ft-ot.
A pályázók köre
A pályázatban bárki részt vehet, ám elsősorban a felsőoktatási intézményben tanuló diákok, PhD hallgatók jelentkezésére számítunk. A pályázat egyénileg vagy csoportosan is benyújtható. Egy pályázó akár több pályázatot is benyújthat.
A pályázaton való részvétel feltételei
Pályázni csak saját, egyedi tervvel lehet, amely más személy szerzői, illetve iparjogvédelmi jogát nem sérti. E feltétel megszegése esetén a pályázat érvénytelen, a pályázó díjat nem kaphat, vagy ha a díj átadását követően válik ismertté hogy szerzői jogot sértett, a pályázó köteles a kapott díjat visszaszolgáltatni.
A pályázat menete
A pályázni kívánó e-mailben jelentkezik az
email címen a pályázati adminisztrátornál, aki egy titoktartási és elfogadó nyilatkozatot továbbít neki, amelyet kérünk aláírva visszaküldeni. A nyilatkozat aláírásával a pályázó egyidejűleg elfogadja, hogy a díjazott pályamű szerzői és felhasználási joga a pályázati kiíróra száll át. A regisztrált pályázók az adatvédelmi nyilatkozat elfogadása után megkapják a részletes pályázati kiírást és a pályázat mellékletét, amely tartalmazza a szükséges műszaki dokumentációkat, terveket. A fenti e-mail címen, illetve személyes találkozás alkalmával a pályázók kérdéseket tehetnek fel, melyek a rájuk adott válaszokkal együtt minden pályázóhoz továbbításra kerülnek.
A pályázat tartalmazzon egy műszaki tervek készítésére alkalmas koncepciótervet rövid szöveges leírással. A pályázatot pdf formátumban, 10MB-ot nem meghaladó méretben az
e-mail címre kell elküldeni.
A pályázat egyfordulós.
A nyertes elfogadja, hogy a pályázati díj ellenében köteles az esetlegesen más pályázatokból átvett (külön díjazott) formai elemekkel kiegészített, módosított 3D látványtervet és egy a szakmai zsűrivel lekonzultált gyártási dokumentációt elkészíteni 2014. február 15-ig.
Értékelési kritériumok
- Kiírásban megfogalmazott téma kreatív feldolgozása
- Forma egyedisége, funkcionalitása, „lényszerűség” megragadása
- Moduláris megoldások, variálható részegységek
- Megvalósíthatóság
- Prototípus alacsony költségű elkészíthetősége
Díjazás
Fődíj: 200 000 Ft, II. helyezett 100 000 Ft.
Minden olyan pályázó, aki a két díjat ugyan nem nyerte meg, de pályázati anyagából ötletek átvehetők és hasznosíthatók a termék végleges formai kialakításakor, ötletenként 20 000 Ft díjazásban részesül.
Budapest, 2014. október 10.
Pályázat letölthető (.pdf)
2014. november 17.