bezárás

A VELENCEI BIENNÁLÉK ÚJ IDŐPONTJAI

A Velencei Biennále sajtóközleménye a 2020. és 2021. évi építészeti és képzőművészeti biennálék időpontváltozásról  

A Velencei Biennále  ezúton értesíti az érdeklődőket, hogy a 17. Velencei Építészeti Biennálét – amelynek főkurátora  Hashim Sarkis, címe: Hogyan fogunk együtt élni?, és amely 2020. augusztus 29. és november 29. került volna megrendezésre Velencében – 2021-re  halasztja és május 22., szombat és november 21. vasárnap között rendezi meg.

Következésképpen az 59. Velencei Képzőművészeti Biennále  is, amelynek kurátora Cecilia Alemani, és amelyre 2021-ben került volna sor, 2022-re tolódik,   április 23. szombat és november 27. vasárnap között rendezi meg a La Biennale és 7 hónapig tart majd.

Az Építészeti Biennále 2021 májusára halasztása annak a ténynek a beismerése, hogy – a rendelkezésre álló időkereten belül – nem lehet egy ilyen összetett és világméretű kiállítás megszervezését tovább folytatni a fennálló egészségügyi veszélyhelyzetben. A járvány okozta objektív nehézségek hátrányosan befolyásolják a kiállítás egészének megszervezését, megnehezítik a kivitelezést, a szállítást és a művek kiállítását, így leronthatták volna a Kiállítás színvonalát is. Ebből következően és a Hashim Sarkis főkurátorral történt egyeztetést követően, valamint mérlegelve azokat a nehézségeket, amelyekkel a meghívott építészeknek, résztvevő országoknak, intézményeknek és kísérőprogramok szervezőinek kell szembenéznie, egyben megköszönve mindannyiuknak az eddigi fáradozásaikat, a Velencei Biennále úgy határozott, hogy elhalasztja az Építészeti Biennále megnyitását a 2021-es évre, időtartamát ismét kiterjesztve a szokásos hat hónapra: május 22-től november 21-ig.

A többi esemény időpontja nem változik: a 77.  Velencei Nemzetközi Filmfesztivált  Alberto Barbera igazgatása alatt szeptember 2. és 12. között;  a 48.  Nemzetközi Színházi Fesztivált Antonio Latella igazgatása alatt szeptember 14. és 24. között; a 64.  Nemzetközi Kortárs Zenei Fesztivált  Ivan Fedele igazgatásával szeptember 25. és október 4 között; a 14. Nemzetközi Kortárs Táncfesztivált  Marie Chouinard igazgatásával október 13. és 25. között rendezik meg.

„Az elmúlt néhány napban – közölte Roberto Cicutto elnök – egyértelművé vált számunkra a valódi helyzet, amivel most szembe kell néznünk. A legnagyobb tisztelettel adózva mindannyiunk munkájának és a résztvevők által hozott erőfeszítéseknek, továbbá mérlegelve azokat a nehézségeket, amelyekkel minden ország, intézmény, egyetem, építész stúdió találkozott, beleértve a szállítást illető bizonytalanságokat, az utazási korlátozásokat és a Covid-19-cel kapcsolatosan foganatosított és foganatosítandó védekezési intézkedéseket, úgy döntöttünk, hogy meghallgatjuk azokat, a többséget, akik az Építészeti Biennále elhalasztását kérték. Sok üzenetet kaptam, amelyekben a 2021-re történő halasztást kérték tőlem. Jelenleg 2021. május 21-én tervezzük megnyitni a 17. Építészeti Biennálét, amely egészen novemberig tart majd nyitva, ahogyan a világjárvány előtt is terveztük. Mindazonáltal az Építészet jelen lesz idén ősszel is Velencében, köszönhetően számos kezdeményezésnek, amelyek az érdeklődés középpontjában tartják majd a címadó kérdést, amely jelenleg még érvényesebb, mint valaha: Hogyan fogunk együtt élni?.

Mélyen megérint a résztvevőknek az elmúlt három hónapban tanúsított állhatatossága – jelentette ki  Hashim Sarkis  főkurátor. Remélem, hogy az új nyitási időpont lehetőséget ad számukra, először is hogy levegőhöz jussanak, aztán pedig hogy befejezzék munkájukat annyi idő alatt és azzal az elszántsággal, amit az valóban megérdemel. Nem így terveztük. Sem az általam feltett kérdés: »Hogyan fogunk együtt élni?«, sem a résztvevők által adott válaszok sokfélesége nem a jelenleg megélt válságra vonatkozott, most mégis itt vagyunk. Bizonyos értelemben szerencsések vagyunk, mert jól fel vagyunk készülve, hogy szembenézzünk a válság közvetlen és hosszabb távú következményeivel a 17. Építészeti Biennále keretein belül. A téma azt a lehetőséget is megadja számunkra, hogy azonnali választ tudjunk adni a világjárványra, ezért térünk vissza Velencébe a következő hónapokban számos, az Építészetnek szentelt eseménnyel.”

www.ludwigmuseum.hu