bezárás

PÁLYÁZATI KIÍRÁS 2020/21

AZ L ART MANAGEMENT É S AZ EGYÜTT A MŰVÉSZETÉRT EGYESÜLET NYILVÁNOS PÁLYÁZATOT Í R KI KÉPZŐMŰVÉSZEK SZÁMÁRA, A BUDAPEST ART MENTOR KÉPZŐMŰVÉSZETI MENTORPROGRAMBAN VALÓ RÉSZVÉTELRE.

Szeretnél bekerülni a művészeti vérkeringésbe, kiállítani, ismertté válni, de nem tudod, hova fordulj, kit keress, mit tegyél? Szeretnél láthatóvá válni, cikkekben megjelenni, szakmabeliekkel beszélgetni? Segítséget kapni, hogy hogyan határozd meg az áraid, hol és kivel állíts ki? Szeretnél egy művészeti közösséghez tartozni? Akkor ez a képzés neked szól!
A Budapest Art Mentor - képzőművészeti mentorprogram egy két félév időtartamban megvalósuló képzés, mely alapvetően két párhuzamosan futó elemből épül fel: A program képzési része összesen 34 alkalmat ölel fel a két félév alatt, heti egy alkalommal. Ez idő alatt a mentoráltak elsajátítják a szükséges kommunikációs készségeket, pénzügyi és jogi alapokat, megismerik a magyar és a nemzetközi szcéna viszonyrendszerét. Útmutatást és javaslatokat kapnak arra nézve, hogy hogyan prezentálják magukat a célközönségüknek a mindennapi életben és az online világban, hogyan írjanak pályázatot és hol találhatóak a nekik szóló pályázatok. Milyen karrierutak állhatnak előttük és személyiségükből adódóan melyik a számukra megfelelő. Mindezt a tudást a szakmájukban vezető szerepet betöltő oktatóktól sajátíthatják el. Ez egy gyakorlati képzés, mely a művészek egyéni helyzetéből indul ki, az alkalmak interaktív jellegűek. Valós, a már megvalósult és vágyott karrierjükön alapuló gyakorlatokon keresztül építhetik fel az alkotók azt a karriermodellt, ami számukra a legjobban működik, a leginkább célravezető.

A BUDAPEST ART MENTOR - KÉPZŐ MŰVÉSZETI MENTORPROGRAM CÉLJA, HOGY LEHETŐSÉGET TEREMTSEN A MAGYAR ÉS A NEMZETKÖZI MŰVÉSZETI SZCÉNA MEGISMERÉSÉRE ÉS AZ ABBA VALÓ BEÁGYAZODÁSRA.

Tantárgyak:
 

  • Művészeti karrierépítés
  • Nemzetközi szcéna ismerete
  • PR, marketing, kommunikáció
  • Online média ismeretek
  • Prezentáció / storytelling
  • Vállalkozási ismeretek
  • Jogi ismeretek
  • Pályázatírás és figyelés

A program másik eleme a szűkebb értelemben vett mentorprogram, amely a mentoráltak és a mentorok közötti szoros munkán és kapcsolattartáson alapul, havi egy találkozó keretében.

A mentorok:
 

  • Balogh Máté (a KortársPR-os ügyvezetője)
  • Bérczi Linda (a Budapest Art Week igazgatója)
  • dr. Olajos Anna (kulturális-stratégiai tanácsadó, jogász)
  • Tóth Pál Sándor (art consultant)
  • Vékony Délia phd (művészettörténész)

A mentoráltak félévkor egy prezentáció formájában, év végén pedig prezentáció és egy csoportos kiállítás keretében mutatkoznak be.

KIK PÁLYÁZHATNAK?

  • Képzőművészek jelentkezését várjuk:
  • akik rendelkeznek szakdiplomával
  • akik a pályázat benyújtásakor még nem töltötték be a 45. életévüket
  • akik aktív angol nyelvtudással rendelkeznek
  • akik a pályázat benyújtásával a pályázati kiírás feltételeit magukra nézve kötelezőnek fogadják el

A részvétel feltételei:
 

Egy évfolyamba összesen maximum 12 fő nyer felvételt, ebből 3 támogatott és 9 tandíjas hely.

A pályázó a pályázat határidőre történő benyújtásával vállalja, hogy ha kiválasztásra kerül a Mentorprogramban való részvételre, akkor:
 

  • rendszeresen részt vesz az előadásokon (hétfőnként 17.00- 20.15-ig 34 héten át)
  • részt vesz a mentorokkal való találkozókon (havi 1 alkalom)
  • befizeti a tandíjat (kivétel, ha támogatott helyre nyert felvételt)

A képzés ellentételezése:


A 9 fő tandíjas helyre a képzés díja 360.000 Ft, mely fizethető egy összegben vagy részletfizetéses módon (két részletben - augusztus végén és január elején). A 3 fő támogatott helyre egy, a mentorok és mentoráltak által közösen kiválasztott mű ugyan ebben az értékben.

A pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok:
 

  • Kitöltött adatlap, mely letölthető innen
  • Szakmai önéletrajz
  • Online portfólió (max. 4 MB)
  • Motivációs levél
  • Szakirányú diploma másolata (max. 1 MB)

A pályázati dokumentumokat kérjük feltölteni: ide.

A PÁLYÁZAT IDŐZÍTÉSE

Nyílt nap
A nyílt napon az érdeklődőknek lehetőségük van a programot
részletesebben megismerni, találkozni pár oktatóval, ill. már végzett
mentoráltakkal.
Időpont: 2020. június 22. hétfő 18 óra
Helyszín: Művészet Rt. - 1053 Budapest
Múzeum krt. 3. III. 1/a (26-os csengő)
A nyílt napon való részvételhez regisztráció szükséges az alábbi
űrlapon keresztül.

Beadási határidő: 2020. július 6. (hétfő) éjfél

A szakmai kuratórium tagjai:
Kopeczky Róna (az Easttopics Galéria társalapítója, az acb Galéria
munkatársa)
Petrányi Zsolt (a Magyar Nemzeti Galéria Jelenkori Gyűjteményének
főosztályvezetője)
Kotroczó Róbert (újságíró, gyűjtő)

Első körös eredményhirdetés: 2020. július 20. hétfő
A mentorprogram kezdete: 2020. szeptember 7. hétfő

A PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA

A beérkezett pályázatok két körben kerülnek elbírálásra. A szakmai kuratórium egyénileg pontozza a jelentkezőket, majd a legmagasabb pontszámot kapott pályázók ezután személyes meghallgatáson vesznek részt, melyen a mentorok az alkotók tehetsége mellett a programra való alkalmasságukat mérik fel. Végül azok a pályázók nyernek felvételt a programba, akik a kétlépcsős értékelés során mind a kuratórium, mind a mentorokból álló zsűri szerint nemcsak szakmailag, de mentalitásukkal is alkalmasak az egyéves képzésben
való részvételre.
A három támogatott helyet az a három alkotó nyeri el, aki összesen a legmagasabb pontszámot kapta.

A pontozás a következő szempontrendszer alapján zajlik:

  • beadott pályázat minősége (portfólió, motivációs levél)
  • elhivatottság, alkalmasság, nyitottság

További információk az alábbi e-mail címen,
kérhetőek:

A KORÁBBAN VÉGZETT MENTORÁLTAK VÉLEMÉNYE A PROGRAMRÓL:

BALÁZS NIKOLETT:
 

“Az Art Mentor programnak a kedvet, lendületet köszönhetem a képzőművészeti karrierem tudatos építéséhez. Kiemelkedő előadók és szakemberek mutatnak rá, hogy nemzetközi és hazai szinten hogyan lehetne profi képzőművészként működni. Építem az online felületeimet, folyamatosan kapcsolatokat építek, kutatom a lehetőségeket, bízok magamban és képzőművészeti tevékenységemben."

BENYOVSZKY-SZŰCS DOMONKOS:
 

"A mentorprogram egyedülálló abban a tekintetben, hogy a művészeti világ és marketing rendszerszintű működésére ad rálátást. A képzés nemcsak egy karriercél megalkotásában nyújtott nekem támogatást, hanem az ennek eléréséhez szükséges, megugorható lépések tervezésében is. A mentorok és óraadók láthatóan rajongtak a saját területükért, ami számomra mindig plusz élményt jelentett az alkalmakon."

MÁTYÁSI PÉTER:
 

“Az itt elhangzottakról az egyetemen kellett volna, hogy szó essen! Egy jó ütemű seggberúgás, ami mindig jól jön!”

NÉMETH MARCELL:
 

“A legfontosabb számomra, hogy ami kimaradt az egyetemi oktatásból, azt itt bepótolhattam, egy gondolkodási módot tudtam kialakítani arról, hogyan érdemes művészként pályát építeni, ugyanakkor rávilágított arra is, milyen hiányoságokkal küzd a művészeti szcéna. Hogyan és miképpen tudom ebben a rendszerben magamat képviselni, és hosszan húzódó, régen halogatott elmaradásaimat pótoltam ez idő alatt.”

SZÉCSÉNYI-NAGY LORÁND KÉPZŐMŰVÉSZ:
 

"A program alatt olyan módszereket sajátíthattunk el, melyek a képzőművészeti karrierépítésben szolgálhatnak fontos támpillérül. Emellett a képzés jó lehetőséget teremtett arra, hogy megismerhessük a különböző művészeti életben és annak határterületein tevékenykedő szakemberek álláspontját, valamint szempontrendszerét számos kapcsolódó témában.”

A pályázat letöltése (.pdf)

www.budapestartmentor.hu