bezárás

HomelessTalk művészeti pályázat

Ahogy a dolgokra nézel, az mindent megváltoztathat

#LookTalkAct

A kreativitásod segíthet megszüntetni a hajléktalan embereket érő előítéleteket.

Szeretnél csatlakozni hozzánk?

Vegyél részt te is műalkotásoddal egy európai projektben, hogy együtt szüntethessük meg ezeket az előítéleteket!

Olyan társadalmilag elkötelezett és optimista világlátású, amatőr és hivatásos művészeket keresünk, akiknek segítségével megváltoztathatjuk az utcán élő emberekről kialakult (köz)képet.

A kezdeményezés célja egy nemzetközi művészeti gyűjtemény létrehozása, amely számos európai városban kiállításra és kiadásra kerül, illetve egy – a Creative Commons* licencének megfelelő jogi keretek között – ingyenes hozzáférésű digitális adatbázisként is megjelenik. A gyűjtemény nyilvánossá tételével egy, a hajléktalansággal kapcsolatos, optimista szemléletű és formáló erővel bíró vizuális forrásanyagot biztosítunk, melyet civil szervezetek, intézmények és magánszemélyek egyaránt hasznosíthatnak.

  • Mi ez? Képi pályamunkákat fogadunk a vizuális- és képzőművészetek bármely területéről, legyen az festmény, grafika, fotó vagy bármely más tartós vizuális kifejezési forma, amely digitális gyűjteményben vagy művészeti kiállításon bemutatható.
  • Kiknek szól? A pályázaton részt vehet minden olyan szociálisan érzékeny, amatőr vagy hivatásos alkotó, aki művészetében a hajléktalanság témájához optimista hozzáállással viszonyul, a témával jobbító szándékkal foglalkozik. A felhívás minden jelenleg hajlék nélkül élő, volt hajléktalan, és nem-hajléktalan személy számára is él.
  • Hogyan jelentkezhetek? A pályamunkák beküldhetőek itt: https://eu.jotform.com/203383437212348
  • Mikor? A jelentkezési időszak 2021. március 24-től május 31-ig tart.
  • És azután? Minden beküldött pályamunka bekerül a digitális gyűjteménybe. A nemzetközi zsűri által kiválogatott legjobb 150 alkotás megjelenik egy művészeti albumban, négy országban kiállításokat szervezünk belőlük és bekerülnek egy bárki számára elérhető digitális gyűjteménybe. A pályázatban való részvételért pénzbeni díjazás nem jár.
  • Van még kérdésed? Itt vagyunk, hogy segítsünk. Szeretnénk, hogy ez a projekt mindenki számára elérhető és hozzáférhető legyen. Írj nekünk ide: , vagy keress minket a közösségi oldalakon, hogy eloszlathassuk kételyeidet!

A kezdeményezés a Let’s Talk About Homelessness: Learning as a Tool for Social Integration of Homeless People [Beszéljünk a hajléktalanságról: Tanulás, mint a hajléktalan emberek társadalmi beilleszkedésének lehetősége] részeként valósul meg, melyet az Erasmus+ program finanszíroz, és négy európai szervezet valósít meg. A #HomelessTalk projekt célja támogatni a jelenleg az utcán élő vagy valaha volt hajléktalan emberek bevonását és részvételét a tudatosságot növelő programokba, érzékenyítő akciókba. A beérkező pályamunkáknak köszönhetően felépülő online gyűjtemény mellett a projekt magába foglalja továbbá egy kézikönyv kiadását is, mely a hajléktalansággal kapcsolatos tudatosságot növelő hasznos gyakorlatokat járja körbe.

Szeretnél többet is megtudni a projektről? Itt olvass tovább!

*a kreatív közjavak megosztási feltételeinek megfelelő licenc

*************

A LookTalkAct művészeti gyűjtemény zsűrije:

Spanyolországból:

Camilo Mendez: Hajléktalanságot megtapasztalt művész, költő, aki régebben az utcán élt. Most készül kiadni második verseskötetét.

Samantha Bosque (elnök): művész, grafikus. Sok más szociális művészeti projekt mellett a hajléktalan emberek kézírásaiból tervezett betűtípus („Homelessfonts”) projektrésztvevőiről készített portrékat.

Ausztriából:

Regina Amer: a HOPE Austria/Österreich alapítója, mely a HOPE Europe alszervezete. A HOPE különböző területeken segíti a hajléktalan és volt hajléktalan embereket (ideértve a szervezetek és az egymás közötti kapcsolatok létrehozását és fenntartását).

Németországból:

Andreas Pitz: kurátorként vett részt a Németországban nagyon sikeres „Kunst trotz (t) Armut” kiállítás szervezésében, amely a szegénységről szóló művészeti gyűjteményként a szegénységet megtapasztalt művészek alkotásait is bemutatta.

Szlovákiából:

Eva Matkuliaková: művészet- és szabászattanár, divat- és jelmeztervező, producer (Ty Galéria).

Tomáš Kubiš: a Divadlo bez domova színház projektmenedzsere, szociális munkása és színésze.

Magyarországról:

Kovács Béla: művész, grafikus.

Szenográdi Réka: szociális munkás, a Fedél Nélkül utcalap művészeti vezetője.

Balogh László: Pulitzer-díjas fotográfus.

www.menhely.hu