10 ÉV – A JÁTÉKSZÍN ÚJ ARCULATPÁLYÁZATA
A Játékszín pályázatot hirdet a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar hallgatóinak a színház új nagy arculatának megtervezésére.
A pályázat célja az intézmény szellemiségéhez illeszkedő, korszerű arculat kidolgozása.
A pályaműnek tükröznie kell a Játékszín friss szellemiségét, azt, hogy ez egy korszerű, professzionális, kiemelkedő minőségű, szórakoztató magánszínház, mely a humort, a könnyedséget tartalmas gondolatokkal, társadalmi elhivatottsággal ötvözi, a színházi szakma legelismertebb, kiemelkedően tehetséges színészeivel, alkotóival együttműködve.
A győztes pályamű tulajdonosa a díj elnyerése mellett – nem kötelező módon – további feladatokra is kaphat szerződéses megbízást a Játékszíntől.
- Határidő, elbírálás: az elektronikusan beküldött pályázatok beérkezési határideje 2022. február 28. 24:00. A beérkezett pályázatokat a Játékszín vezetése házon belül értékeli, majd bírálja el 2022. március 16-ig. A pályázat egyfordulós.
- A nyertes pályázó díja: 500.000 Ft + ÁFA és 2022/2023-as évad repertoárján lévő előadások mindegyikére, egy-egy alkalommal, előadásonként 2-2 darab jegy.
Az elbírálás során a további két legjobbnak ítélt pályázat készítői 2-2 darab jegyet kapnak a Játékszín 2022/2023-as évadának bemutatóira, előadásonként egy-egy alkalommal. - Pályázati feltételek, melyeket a pályázók a pályaművek beküldésével elfogadnak:
- a pályázatra a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar hallgatói nevezhetnek egyénileg és/vagy csoportosan
- egy-egy pályázó több pályaművet is beküldhet
- a pályázó felelősséget vállal azért, hogy a pályázat anyaga saját műve, mellyel semmilyen szerzői és egyéb jogot nem sért, illetve kijelenti, hogy bármilyen, esetleges jogsértésből adódó kárért felel. A feltétel megsértése esetén a pályázat érvénytelen, amennyiben pedig a pályázat eredményhirdetése után derül fény a jogsértésre, a pályázó köteles a díjat visszaszolgáltatni, valamint a Játékszín fenti jogsértésből eredő kárát megtéríteni.
- érvényes pályázatnak a e-mail címre a határidőig jpg vagy pdf formátumban beérkező pályaművek tekinthetők
- a nyertes pályaművet ai vagy psd formátumban is be kell küldeni
- a pályáztató a pályázatot eredményhirdetés nélkül lezárhatja.
Amennyiben a Játékszín részéről felmerül a nyertes Mű módosításának igénye, a pályázó vállalja a módosítások elvégzését még a kitűzött pályadíj keretein belül.
A pályázó a pályázat benyújtásával tudomásul veszi és kifejezetten hozzájárul, hogy a jelen Pályázati kiírásban meghatározott pályadíj ellenében a Játékszín a nyertes pályázat anyagának felhasználására időbeli és területi korlátozás nélkül teljes és kizárólagos, minden felhasználási módra kiterjedő jogot szerez, illetve a nyertes pályázat anyagát és a szerző nevét nyilvánosságra hozhatja. A pályázó a pályázat benyújtásával tudomásul veszi és kifejezetten hozzájárul, hogy a jelen Pályázati kiírásban meghatározott pályadíj ellenében a Játékszín a fenti felhasználási jogon belül a pályázó további engedélye és/vagy további jogdíj fizetési kötelezettség nélkül jogosult a Művet átdolgozni.
A pályázat tartalma
Logó:
világos és sötét
horizontális és vertikális, szöveges
10 éves Játékszín logó
A J betű, mint önálló logó
plakát
szórólap
mappa
jegytartó
névjegy
levélpapír
céges boríték
hírlevél-sablon
prezentációs sablon ( ppt )
Másodlagos színek meghatározása pályázó adatai (név, elérhetőségek) referenciák (nem kizárólagos feltétel)
A Játékszín alapszíne:
- elsődleges: CMYK 100/90/10/0, RGB 37/64/143
Bírálati szempontok
eredetiség
kreativitás
alkalmazhatóság
Mit várunk?
Az új arculat elegáns és letisztult formája tükrözze, hogy a Játékszín az elmúlt 10 év alatt a hagyományainak ápolása mellett fiatalos, családias hangulatú piaci alapon működő magánszínházzá vált, melynek a fő célkitűzése a jó minőségű szórakoztatás.
A repertoárról
A 2012-es újra alakulása óta mára Budapest egyik legnépszerűbb szórakoztató színházává vált.
Száznegyvenezer nézőjével a könnyedség mellett az igényesség jellemzi. Nincs állandó társulata, de közel száz színészével tizennyolc produkciót tart műsoron, melyek közt megtalálható többek közt számos világhírű film színpadi változata, mint pl. az Életrevalók, a Virágot Algernonnak vagy az olasz kultfilmből adaptált Teljesen idegenek – ezek valamennyien a legkeresettebb fővárosi előadások között szerepelnek. Ugyancsak kedveltek a Játékszín klasszikus vígjátékai, mint pl. a Legyen a feleségem!, a Primadonnák vagy a kortárs magyar bohózat, a Legénybúcsú. A legújabb produkciók között két krimi is szerepel: klasszikus Agatha Christie-történetként A vád tanúja, a modern vonalat képviselve pedig A dominógyilkosság. A sikeres repertoáron túl a Játékszín különlegessége az is, hogy elismert
és népszerű színészei karnyújtásnyi távolságra játszanak a nézőktől, ezzel is hozzájárulva a különleges színházi élményhez.
A Játékszínről
A Játékszín épületében a szórakoztatás tradíció, kezdve az 1912. október 30-án itt megnyílt Ferenczy Kabarétól a Pesti Kabarén át az 1977-ben bezárt Kamara Varietéig, hogy aztán 1978-ban itt nyíljon meg a Játékszín. 2012. július 30-án, az állami támogatások megvonásának következtében bezárt a színház, ám mindössze három hónap múlva – a színházépület megnyitásának 100. évfordulóján – magánszínházként ismét megnyitott.
Az érdeklődők további információt a e-mail címen kaphatnak.
Budapest, 2022. január 10.
Bank Tamás igazgató
pályázat (.pdf)
2022. január 11.