PÁLYÁZAT – kisplasztika alkotásra
PÁLYÁZAT
„5 éves a Digitális Jólét Program”
témában kisplasztika alkotása
A DJN Kft. által koordinált Digitális Jólét Program (továbbiakban: DJP) bruttó 300.000 forint összdíjazású kisplasztika pályázatot hirdet a Magyar Képzőművészeti Egyetem jelenlegi és volt hallgatói részére.
- A pályázat témája: Az 5 éves DJP fennállására készülő nonfiguratív vagy figuratív, beltéri kisplasztika készítése. Maximum 20 cm méretű alkotások terveit várjuk szabad technika- és anyagválasztással. A kisplasztikát a DJP munkájában legalább öt éve résztvevő szakemberek kapják munkájuk elismeréséül.
A műalkotás talapzatán vagy a művész által kialakított felületen az alábbi feliratnak kell helyet biztosítani: DJP 5
A pályázó kizárólag új és eredeti műalkotásának tervével pályázhat.
A pályázat hívószavai: innováció, digitalizáció, sokszínűség, hálózat, digitális jövő.
- A pályázat benyújtásának módja, határideje
Egy pályázó maximum 2 művel pályázhat. A pályázatra kizárólag a Magyar Képzőművészeti Egyetem jelenlegi és volt (végzett) hallgatói pályázhatnak.
Nevezni pontosan kitöltött és aláírt pályázati adatlappal (Word dokumentum) lehetséges, melyet a pályamű leadási határidejére a tervdokumentációval (Word dokumentum) és a tervezett alkotás látványtervével együtt kérünk eljuttatni e-mailben az alábbi címre:
Az e-mail címe tartalmazza: „Kisplasztika-pályázat – DJP 5”
A pályázatnak tartalmaznia kell:
- a pontosan kitöltött pályázati adatlapot (a pályázó neve, életkora, pontos címe, telefonszáma, e-mail címe, egyetemi státusza/jelenlegi vagy végzett hallgató)
- tervdokumentációt, mely tartalmazza a műleírást (a tervezett mű kapcsolódási pontjait a pályázat hívószavaihoz, üzenetéhez stb.); látványtervet a műről, árazott költségvetést (anyag adatokkal és minőséggel, munkadíjjal stb.), ütemezést 8 darab kisplasztika elkészítéséhez.
A fent említett dokumentumok bármelyikének hiánya esetén, vagy amennyiben azok nem az előírásoknak megfelelő tartalommal kerülnek benyújtásra egyszeri hiánypótlásra van lehetőség, annak hiánya az alkotó és pályázatának a versenyből való kizárását vonja maga után!
A pályázat leadási határideje: 2021. február 22. 24:00 óra
- A pályaművek bírálata, a nyertes pályamű kiválasztása
A beérkezett alkotásokat szakértő zsűri bírálja el. Az elbírálás során szempont a Pályázó által tervezett szobor művészi színvonala; a kisplasztika kivitelezhetősége; a költségvetés megalapozottsága; előnyben részesülnek azok az alkotások, amelyek legjobban kifejezik és a szemlélő számára átadják a Digitális Jólét Programhoz kapcsolható szakmai tevékenységet.
A szakértő zsűri javaslata alapján a Kiíró a pályázati eljárás eredménytelenné nyilvánításának jogát fenntartja.
Kizáró ok a beküldési határidő túllépése, illetve a feltételeknek nem megfelelő pályamű tervének beküldése.
A felhasználási jog engedélyezése nem érinti a Pályázó pályaművéhez, mint műalkotáshoz kapcsolódó személyhez fűződő jogait, azonban a nyertes pályaműhöz, mint műalkotáshoz fűződő valamennyi vagyoni jogot a kiíró DJN Kft. szerzi meg.
A pályázat díjazása: A kiválasztott, nyertes pályamű 300.000 Ft értékű díjban részesül és a kisplasztika meghatározott mennyiségben történő kivitelezésére a nyertes pályázó Kiíró döntése és a Felek megállapodása alapján adott esetben köteles.
Az eredményhirdetésre tervezetten 2021. márciusában kerül sor.
Letölthető dokumentumok:
- További Információk
A Digitális Jólét Programról
A Digitális Jólét Program célja a digitalizáció, a digitális megoldások társadalmi bevezetésének és támogatásának segítése szakmai hálózatok, network-ök létrehozásával, stratégiák alkotásával. Fontos kérdése, hogy kultúránkat és az életünket hogyan tudjuk átvinni a digitális korba? Hogyan tudunk országunk számára előnyt kovácsolni a digitalizáció segítségével? Akkor valósul meg digitális jólét, ha áttudjuk mindenünket menteni a digitális világba, illetve kitudjuk annak használni lehetőségeit, amelyre a koronavírus járványhelyzet és a digitális eszközök használata és azok felértékelődése is jó példát mutatott.
A Digitális Jólét Programot Magyarország kormánya 2015 végén – az internetről és a digitális fejlesztésekről szóló nemzeti konzultáció, az InternetKon eredményei alapján – indította el. A digitális ökoszisztéma egészét érintő Digitális Jólét Program (DJP) célja, hogy Magyarország minden polgára és vállalkozása a digitalizáció nyertesei közé kerülhessen. Magyarországon a digitalizáció folyamata az utóbbi időben láthatóan felgyorsult, ehhez a Digitális Jólét Program keretében hozott intézkedések is hozzájárultak. Elkészültek a következő évek digitális fejlesztési irányait meghatározó stratégiák: Magyarország Digitális Oktatási Stratégiája (DOS), Magyarország Digitális Exportfejlesztési Stratégiája (DES), Magyarország Digitális Startup Stratégiája (DSS), Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája (DGYS) és több fontos, európai viszonylatban is meghatározó döntést hoztunk a digitális ökoszisztéma valamennyi szereplőjével közösen. Ilyen például az internetezés áfájának két lépésben, 27-ről 18, majd 5 százalékra csökkentése, amivel Magyarországon lett a legalacsonyabb az internetezés adója az Európai Unióban.
A DJP kiindulási pontja, hogy az állam felelős a polgárok digitális jólétéért is, ezért a DJP2030 központi témája a digitális államkormányzás. A DJP 2030 hármas felosztásban, az ember-gép-rendszer viszonylatában határozza meg stratégiai céljait és beavatkozási területeit.
A digitalizáció jelenti a következő évtized legnagyobb gazdaságfejlesztési programját, a sikeresség és gyarapodás egyik legfontosabb eszköze.
www.digitalisjoletprogram.hu
www.digitalisjoletprogram.hu/djp5
LETÖLTHETŐ DOKUMENTUMOK
2021. január 28.